חייגו לייעוץ ראשוני 04-6020760

ניסוח ועריכת הסכמי עבודה

תפקידו של עורך דין לענייני עבודה כרוך בין היתר בעריכתם וניסוחם של הסכמי עבודה שונים. מדובר בהסכמים עבור מעסיקים ועובדים כאחד, ביניהם הסכמי עבודה עבור עצמאיים, שכירים ופרילנסרים. חשוב לדעת כי עריכת ההסכמים כוללת גם ייעוץ מקצועי המספק מענה לכל מצב משפטי אפשרי, אשר מטרתו המרכזית היא למנוע מחלוקות ואי הבנות עתידיות בין הצדדים, העלולות להוביל לתביעות משפטיות.

 

מהו הסכם עבודה

הסכם עבודה הינו חוזה משפטי שנועד להסדיר באופן מסודר, מאורגן וחוקי את כל הזכויות והחובות  שבין עובד למעביד. חוזים אלו מעוגנים בשורה ארוכה של חוקים, הוראות ותקנות הקשורות בדיני עבודה בדיני חוזים כלליים. מטרתם המרכזית של הסכמי בעבודה הינה לספק הגנה לשני הצדדים, העובד והמעביד, מפני אי הסכמה ומחלוקות עתידיות.

 

מה כולל הסכם עבודה

הסכם עבודה חייב לעמוד בכל דרישות דיני העבודה הבסיסיות, וראשית יכלול את פרטיהם המלאים של העובד והעביד. בהמשך, ההסכם נדרש לתאר בפירוט את תפקידו של העובד, לרבות רמת האחריות ושעות העבודה והמנוחה, ובנוסף לכלול את כל החובות של העובד כלפי המעביד, לרבות  כל זכויותיו וחובותיו. כמו כן, ההסכם כולל את חובות המעביד כלפי העובד, ואת תנאי ההעסקה והשכר לרבות אופן התשלום, שכר עבור שעות נוספות, הטבות, זכויות סוציאליות ובונוסים. בהסכם יופיעו תאריך תחילת העבודה, תאריך הפסקת החוזה והאפשרויות לחידושו.

 

הסכם עבודה מנוסח וערוך כיאות

חשוב מאוד שהסכם עבודה ייערך וייכתב באופן מסודר על ידי עורך דין, מקצועי ומקיף, ובהתאם לתחום העבודה המסוים. ההסכמים נדרשים לכלול את כל ההסכמות של שני הצדדים באופן מפורט וברור, ושאינו משתמע לשתי פנים. זאת, בהתאם לדרישות דיני החוזים ודיני עבודה הרלוונטיים.

 

תכנון וחיסכון עתידי בעזרת הסכמי עבודה מוסדרים

עריכה וניסוח של הסכמי עבודה מוסדרים המותאמים לצרכי העסק, מהווים תרומה מהותית לתכנון וניהול של ארגונים וחברות. הסכמי עבודה מקצועיים מסייעים בתכנון הוצאותיו של העסק בעתיד, בכל הקשור לעובדי החברה. כמו כן, ניסוח משפטי מדויק ומקיף העונה לכל מצב ובעיה, יחסוך לעסק בעלויות משפטיות עקב תביעות מצד עובדים, ובתוך כך גם יתרום לשמה הטוב של החברה.

 

 

דילוג לתוכן